CHP’den şeffaflık vurgusu

CHP’den şeffaflık vurgusu
Bu haber 04 Şub 2012 Cts 23:50 tarihinde eklendi. 2.859 kere görüntülendi
mm
Paylaş:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Örgütü Başkanı Abbas Tarakçı, CHP’nin şeffaf siyaset anlayışını kabul ettiğini ifade ederek, yönetimi hakkında çıkan bazı haberlere tepki gösterdi.

CHP İlçe Örgütü Başkanı Abbas Tarakçı, CHP olarak şeffaflığı temel alarak bir kongre süreci

yürütme uğraşı içindeyken bazı yerel basın yayın organlarında çıkan haberlere tepki göstererek, CHP içinde gizli kapaklı işlerin yapıldığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

CHP üyesi bir partilinin basın yayın organlarını yanlış bilgilendirmesi sonucu yapılan haberlerden dolayı Manavgat kamuoyunu bilgilendirme gereğini duyduklarını ifade eden Tarakçı, yapılan haberde delege listelerinin asılmamasına partililerin tepkisi olduğu yönündeki haberlerinin yanlış yönlendirilme sonucunda yapıldığını, CHP yönetimi olarak ana ilkelerinin sağlıklı bir kongre sürecini partililere yaşatmak olduğunu söyledi.

Yapılan haberde söylendiği gibi delege listelerinin askıya çıkmama gibi bir durumun olmadığını belirten Tarakçı, “17 Aralık 2011 itibariyle gerekli tutanaklar askıya çıkarıldı. 24 Aralık 2012 tarihinde askından indirildi. Elimizde üç klasör var. Kim gelirse gelsin üyelerimizin sorularına arkadaşlarım ve şahsım adına bilgi veririz.” Dedi.

Yapılan çalışmaları parti tüzüğü ve genelgelerine göre yaptıklarını belirten Tarakçı, “Bizim temel hedefimiz CHP olarak önce kendi içimizde bu işleri dürüstçe yapıp topluma da dürüstçe hizmet etme kararlılığını göstermektir.” Dedi.

CHP tüzüğünde üye aidatı ödeme yükümlüğünün söz konusu olduğunu ifade eden Tarakçı, aidatın ödenmemesi durumunda üyelerin oy kullanamayacağı yönündeki yazının genel merkezden geldiğini söyledi. Delege seçimlerine üç gün kalana kadar beklediklerini belirten Tarakçı, “Aidatlar ilçe örgütüne ödenir. Bu aidatların yüzde 15’ini ile göndeririz. Bu yüzde 15’lik il katkı payını 18 Ocak 2012 tarihinde bankaya yatırarak gönderdik. 19 Ocak 2012 tarihinde gelen yazıda bir kereye mahsus üye aidatlarını ödemeyenlerin de oy kullanabileceği söyleniyordu. Biz bu parayı tüm üyelerimiz seçme ve seçilme hakkını kullansın diye yaptık. Durum böyle iken bir saygı değer üyemiz bir dilekçe yazarak üye listelerinin askıya çıkartılmasını ister. Bu listenin üç gün askıya çıkardığımızı ve bunun için resmi yazımızı da kendisine söyledik. Açıklık ve şeffaflık daha nasıl olur merak ediyorum. Böyle asılsız çalışmalarla bizim varabileceğimiz bir yer yok. Üyemiz olsun olmasın yaptığımız çalışmalardan rahatsız olan varsa kongre sürecinde istediği bilgiyi bizden alabilir. Daha açık şeffaf bir yöntem nasıl olur gelsin önersin.” Dedi.

Tarakçı son olarak seçim takvimine uyarak 31 Mart 2012 ila 13 Mayıs 2012 tarihleri arasında kongrelerin yapılacağını duyurduklarını, kendilerinin de o tarihler arasında Nisan ayında kongre yapacaklarını, yönetim olarak yaptıkları değerlendirmede 21 Nisan 2012 tarihini önerdiklerini ve bu kongre tarihine de İl yönetiminin karar vereceğini söyledi.

Paylaş:
"CHP’den şeffaflık vurgusu" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Evlilik okulu başladı
Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’nun talimatı ile başlatılan ‘Evlilik Okulu’...
Diyanet İşleri Başkanı Görmez cami ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yurtdışı...
Bahçeşehir Koleji’nden eğlenceli “Spor kampı”
Manavgat Bahçeşehir Koleji Beden Eğitimi Bölümü’nün organize ettiği “Spor Kampı”...
Evrenseki’de ‘Van’ depremi
Spor Toto 3’üncü Lig 1’inci Grupta mücadele eden temsilcimiz Manavgat...
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.