Hayvenseverleri sevindirecek bir hizmet…

Hayvenseverleri sevindirecek bir hizmet…
Bu haber 05 Şub 2012 Paz 2:31 tarihinde eklendi. 4.854 kere görüntülendi
mm
Paylaş:

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yıllardır eksikliği hissedilen hayvan barınağının hayata geçirilmesi için işleri hızlandırdı.

Kum Mevkii’nde yer alan Devlet Su İşleri’nin kullanılmayan atıl depoları, Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi olarak değerlendirilecek. Başkan Sözen, kentte ilk olacak bir hizmeti daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi

Atıl depolar değerlendirilecek

Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in girişimleriyle nihayet açılıyor. Bölgede yıllardır eksikliği hissedilen Hayvan Barınağının bir an önce yapılıp hizmete açılması için belediyedeki çalışmalar hızlandırıldı. Kum Mevkii’nde yer alan Devlet Su İşleri’ne ait kullanılmayan atıl depolar, yeniden revize edilip çevre

düzenlemesi yapılarak Hayvan Barınağı olarak değerlendirilecek. DSİ ile yapılan anlaşma gereği atıl depoların Manavgat Belediyesi’ne devredildiği belirtildi. Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılarak inşasına başlanacak Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yapımı ise Mayıs ayı başında tamamlanarak açılışı törenle gerçekleştirilecek.

Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir adet hayvan bakım merkezi, 1 adet idari hizmet binası, 1 adet bekçi binası, çocuk oyun alanları, otopark ve yürüyüş yolları yer alacak. 3 bin 543 metrekarelik alanda yapılacak olan merkezin çevresi ise yeşillendirilerek vatandaşların rahatça gezip dinlenmesi sağlanacak. Veteriner hizmetlerinin de aynı yere taşınacağı da belirtildi.

Paylaş:
"Hayvenseverleri sevindirecek bir hizmet…" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Evlilik okulu başladı
Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’nun talimatı ile başlatılan ‘Evlilik Okulu’...
Diyanet İşleri Başkanı Görmez cami ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yurtdışı...
Bahçeşehir Koleji’nden eğlenceli “Spor kampı”
Manavgat Bahçeşehir Koleji Beden Eğitimi Bölümü’nün organize ettiği “Spor Kampı”...
Sağlıklı yaşamın merkezi: Sporium Fitness Center
Her şeyden önce, bütün metotları bir kenara bırakıp, formu korumanın...
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.