Manavgat ‘Birlik Bahçesi’ mağazasına kavuştu

Manavgat ‘Birlik Bahçesi’ mağazasına kavuştu
Bu haber 05 Şub 2012 Paz 2:19 tarihinde eklendi. 5.609 kere görüntülendi
mm
Paylaş:

Manavgat Çevre Koruma Turizm Altyapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birlik (Matab) Başkanı Recep Barut’un “Eskiler çöpe değil, birlik bahçesine” sloganı ile başlattığı Birlik Bahçesi Mağazası 1 Şubat’ta açılıyor.

Recep Barut tarafından 2011 Ağustos ayında Sarılar eski ilköğretim okulunda yapılacağı müjdelenen sosyal sorumluluk projesi olan Birlik Bahçesi’nin tüm hazırlıklarının tamamlandığı ve 1 Şubat 2012 tarihinden itibaren ihtiyaç sahiplerine kullanılabilir eşyaların dağıtımına başlanacağı bildirildi.

Kullanılabilir kıyafetler, beyaz eşya ve mobilya gibi eşyalar ‘Birlik Bahçesi’ projesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşacak.

BİZLERİ HEYECANLANDIRIYOR

Manavgat merkez, beldeler ve tüm köyleri için hizmet verilmesi amaçlandığı Birlik Bahçesi Mağazasında ihtiyaç fazlası olan eşyaların teslim tutanağı ile alınıp ardından tüm Manavgat genelindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Matab Başkanı Barut, “Projenin sürekliliğinin ve kalıcılığının sağlanması için kurumsal çalışmalar da yaptık. İlçemizde ilk defa bir uygulamanın yapılması da bizleri ayrıca heyecanlandırmaktadır.” Dedi.

GELİP EVDEN ALACAKLAR

Vatandaşların evindeki kullanılabilir eşyalarını Matab aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyenlerin Sarılar Beldesi eski ilköğretim okuluna getirebileceklerini ifade eden Başkan Barut, “Bu imkanı olmayanlar için de her hafta Çarşamba günleri adreslerini bildiren tüm hayırseverlerin evinden görevlilerimiz eşyaları tutanak karşılığı alacaktır. Ayrıca teslim alınan bu eşyalar kayıt altına alınarak, ihtiyaç sahibine ulaştığına dair bilgi verilecektir.” Dedi.

 

ÖRNEK BİR PROJE

Projede gönüllü olacak hayırseverlerin Matab görevlileri ile irtibata geçmesi gerektiğini belirten Barut, “Böylelikle milletimizin üstün özelliklerinden olan yardımlaşma hasletinin, Birlik Bahçesi projesiyle bir kere daha başta Fransa olmak üzere tüm dünyaya örnek olarak gösterilmesi duygularıyla memleketimize hayırlı olmasını temenni ederim.” Dedi.

Paylaş:
"Manavgat ‘Birlik Bahçesi’ mağazasına kavuştu" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Evlilik okulu başladı
Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’nun talimatı ile başlatılan ‘Evlilik Okulu’...
Diyanet İşleri Başkanı Görmez cami ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yurtdışı...
Bahçeşehir Koleji’nden eğlenceli “Spor kampı”
Manavgat Bahçeşehir Koleji Beden Eğitimi Bölümü’nün organize ettiği “Spor Kampı”...
Evrenseki’de ‘Van’ depremi
Spor Toto 3’üncü Lig 1’inci Grupta mücadele eden temsilcimiz Manavgat...
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.