Manavgat ‘Kent Konseyi’ kuruldu

Manavgat ‘Kent Konseyi’ kuruldu
Bu haber 05 Şub 2012 Paz 1:58 tarihinde eklendi. 2.897 kere görüntülendi
mm
Paylaş:

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in öncülük ettiği Manavgat Kent Konseyi, gerçekleştirilen toplantıyla hayata geçti.

Matso Çok amaçlı Konferans Salonu’nda gerçekleşen kent konseyi toplantısına Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, oda temsilcileri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Kent Konseyi’nin ilk toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, kent konseyinin Manavgat’ta yaşanan değişim ve gelişime katkı sağlayacağını ifade ederek, “Yerel yönetimlerde sivil toplum kuruluşlarının, oda ve derneklerin halkla birlikte kentin yönetiminin ortağı olması gerek. Kent konseyi Manavgat’ı birleştirici bir unsurdur. Birlikte bir şeyler başarabilme kültürünün en önemli araçlarından birisidir. Manavgat Kent Konseyi Manavgat’ın geleceğine ışık tutacak bir oluşumdur.” Dedi.

Konuşmaların ardından kent konseyi yürütme kurulu seçimine geçildi. Gerçekleştirilen seçimde, Resmi kurumlardan, belediyeden, muhtarlıklardan ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler yürütme kuruluna seçildi. Son olarak iki adayın olduğu başkanlık seçiminde Manavgat Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Dç. Dr. Hacer Sert konseyi başkanı seçildi.

Sert yaptığı açıklamada, kent konseyinin temel yaklaşımının, Manavgat için faydalı olacak her görüşü değerlendirerek, ön yargıya kapılmadan projeler üretmek, Manavgat’ı daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek olduğunu söyledi.

Paylaş:
"Manavgat ‘Kent Konseyi’ kuruldu" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Evlilik okulu başladı
Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’nun talimatı ile başlatılan ‘Evlilik Okulu’...
Diyanet İşleri Başkanı Görmez cami ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yurtdışı...
Bahçeşehir Koleji’nden eğlenceli “Spor kampı”
Manavgat Bahçeşehir Koleji Beden Eğitimi Bölümü’nün organize ettiği “Spor Kampı”...
Evrenseki’de ‘Van’ depremi
Spor Toto 3’üncü Lig 1’inci Grupta mücadele eden temsilcimiz Manavgat...
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.