Uğur Mumcu, adalet ve demokrasi vurgusuyla anıldı

Uğur Mumcu, adalet ve demokrasi vurgusuyla anıldı
Bu haber 05 Şub 2012 Paz 2:17 tarihinde eklendi. 4.837 kere görüntülendi
mm
Paylaş:

Manavgat Belediyesi, Belediye Gençlik Merkezi ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)’nin ortaklaşa düzenlediği gecede, Uğur Mumcu anıldı. Başkan Şükrü Sözen’in, “Adalet, Demokrasi ve Demokrasi Şehitlerimiz” içerikli konuşması büyük alkış alırken, gözleri de yaşarttı.

Manavgat Belediyesi, Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Uğur Mumcu’nun ölümünün 19. yılında anma etkinliği düzenledi. Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi konferans salonundaki etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Gecede ADD İlçe Başkanı Mustafa Ataş’tan sonra söz alan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in konuşması büyük alkış alırken gözleri de yaşarttı. Sözen’in, “Türkiye’de Adalet ve Demokrasi ve Demokrasi Şehitlerimiz içerikli konuşması uzun süre ayakta alkışlandı. Sözen Türkiye’de Demokrasi Şehitlerinden bahsederken, bu haftanın Tüm Türkiye’de Adalet ve Demokrasi haftası olarak anıldığını anlattı.

Gençlik Merkezi tiyatrocularından müzikal komedi

Uğur Mumcu’nun kitapları, eski bir daktilo makinesi, karanfiller ve Mumcu’nun posterleri ile süslenmiş Gençlik Merkezi salonunda izleyiciler de kimi şarkılara mum yakarak eşlik etti. Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi Tiyatro Grubunun sunduğu “Olmayan Kafada Silindir Şapka” adlı müzikal komedi ise büyük ilgi gördü. Gençler; Aziz Nesin’in kitabından alınarak sahneye konulan müzikal sonunda Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, gençlerle birlikte salondakilere karanfil attı. Gecede Gençlik Merkezi Müzik Grubunun seslendirdiği şarkılar ise büyük alkış aldı. ADD üyesi gençlerin Uğur Mumcu’nun Seslenişi ve Bursa Nutku’ndan alınan sözlerini sunması ise salondakileri duygulandırdı.

Paylaş:
"Uğur Mumcu, adalet ve demokrasi vurgusuyla anıldı" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Evlilik okulu başladı
Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’nun talimatı ile başlatılan ‘Evlilik Okulu’...
Diyanet İşleri Başkanı Görmez cami ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yurtdışı...
Bahçeşehir Koleji’nden eğlenceli “Spor kampı”
Manavgat Bahçeşehir Koleji Beden Eğitimi Bölümü’nün organize ettiği “Spor Kampı”...
Evrenseki’de ‘Van’ depremi
Spor Toto 3’üncü Lig 1’inci Grupta mücadele eden temsilcimiz Manavgat...
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.