Evlilik okuluna büyük ilgi

Evlilik okuluna büyük ilgi
Bu haber 05 Şub 2012 Paz 2:35 tarihinde eklendi. 4.943 kere görüntülendi
mm
Paylaş:

Manavgat Halk Eğitim Merkezi ve Özel Sema Koleji tarafında ortaklaşa hayata geçirilen ‘Evlilik Okulu’ projesine Manavgatlıların ilgisi büyük oldu.

8 Şubat Çarşamba günü ilk seminerin Özel Sema Koleji seminer salonunda verileceği eğitime katılmak isteyenlerin sayısı 100’ e ulaştı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Geyikoğlu, eğitimlerin toplamda 10 desten oluştuğunu, 8 Şubatta başlayacak eğitimlerin sırasıyla 9,10,16 ve 17 Şubat günleri devam edeceğini söyledi.

Eğitimi başarıyla bitiren herkese Halk Eğitim Merkezi tarafından evlilik okulu sertifikası verileceğini ifade eden Geyikoğlu, “Periyodik olarak eğitimlere devam edeceğiz. Bu dönem kayıt yaptıramayan kursiyer adayları 21 ila 28 Mart arasında yapacağımız 2. Evlilik Okulu Eğitim Programına katılabilirler.” Dedi.

Proje kapsamında eğitimleri verecek olan Aile Danışmanı Arif Özutku, evlilik okullarının hükümetin de gündeminde olan bir konu olduğunu belirtirken, “Belki de çok kısa bir zaman sonra resmi olarak nikah öncesi her çiftten eğitim aldığına dair sertifika bile talep edilecektir.” Dedi.

Bu konuda Manavgat’ta bir ilk olan evlilik okulunun birçok yaraya merhem olması adına zamanlamasının çok yerinde olduğunu ifade eden Özutku, “Eğitimlerimizin sahasında il bünyesinde ilk olması münasebetiyle önemli bir hizmete vesile olacağına da inancım tam. Evlilik okulumuzun zaman içerisinde emsal teşkil edip, benzerlerini Antalya ilinde ve ilçe merkezlerinde hayata geçirecek duyarlı yetkililere örnek olacağı kanaatindeyim” dedi

Evlilik okulu projesi eğitim müfredatında verilecek dersler ise şunlar: Evlilik nedir, Sevgi dilleri nelerdir, Aile içi iletişimi bozan eş tipleri, Aile içi iletişimi pekiştirecek görevler nelerdir, Kadın ve erkek psikolojisi, Evlilikte cinsellik ve çocuk eğitme metotlarından oluşmakta olup her bir ders birer saatten oluşmakta.

Paylaş:
"Evlilik okuluna büyük ilgi" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Evlilik okulu başladı
Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’nun talimatı ile başlatılan ‘Evlilik Okulu’...
Diyanet İşleri Başkanı Görmez cami ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yurtdışı...
Bahçeşehir Koleji’nden eğlenceli “Spor kampı”
Manavgat Bahçeşehir Koleji Beden Eğitimi Bölümü’nün organize ettiği “Spor Kampı”...
Sağlıklı yaşamın merkezi: Sporium Fitness Center
Her şeyden önce, bütün metotları bir kenara bırakıp, formu korumanın...
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.